Doğum hikayesiYeni Doğan Ev Çekimi

Hamileliğin son aşamalarından başlayarak, doğum ânı ve doğum sonrasını içeren doğum sürecinin görsel hikayesi ve konsept yeni doğan çekimlerinin en önemli kısımlarından biri de doğum sonrası çekimleridir… Doğumdan 1-2 hafta sonra evinizde yapılacak olan konsept bebek ve aile portre çekimleriyle doğum hikayesi fotoğraf çekimi tamamlanır.

Doğum fotoğrafı çekiminin son aşaması ev çekimidir. Her şeyin yolunda gitmesinin ardından, ailenin mutluluğu ve ev ortamında çekimin rahatlığı tüm çıplaklığıyla fotoğraflanır. Bu çekimler genellikle evde yapılır ve fotoğraflarda, ailenin gündelik yaşamına yeni üyenin katılması teması işlenir. Ailenin tercihi doğrultusunda dış çekim veya stüdyo çekimi de yapılabilmektedir. Ancak sterilizasyon ve bebeğin konforu düşünülerek daha çok ev çekimleri tercih edilmelidir.

Doğum sonrası ev çekimi ne zaman yapılmalı?

Ev çekimleri genellikle bebek 7-14 gün aralığındayken yapılmalıdır. Yeni doğan ev çekim programını  aile ve fotoğrafçı birlikte yaparlar.

Doğum sonrası ev çekimleri genellikle rahat ve keyifli geçer. Doğum fotoğrafçısı ve aile arasındaki ilişki de pozitif ise ve herkes kendini rahat hissedebiliyor ise çekimler çok daha keyifli olur. Ortamın pozitif havası ve ailenin mutluluğu bütün çıplaklığıyla fotoğraflara yansır.

Doğum hikayesi ev çekimi / yeni doğan çekimi
Bade…

Ev çekimlerinde sizin hazırladığınız ve doğum fotoğrafçısının yanında getirdiği elbise, şapka, oyuncaklar ve battaniyeler gibi aksesuarlar kullanılarak şık fotoğraflar yakalanır. Biz çekimlerimizde cafcaflı, çok renkli aksesuarlar yerine daha minimalist olanları tercih ediyoruz. Bu aksesuarların temiz ve kaliteli olması da bebek sağlığı açısından önemlidir. Kaliteli aksesuarlar kullanan fotoğrafçılarla çalışmak doğru bir tercih olacaktır.

Ankara’nın ilk doğum fotoğrafçısı olarak, 2004 yılından beridir Ankara’da doğum fotoğrafçılığı yapmaktayız. Doğum öncesi hamile fotoğraf çekimi, doğum fotoğrafı çekimi, doğum sonrası fotoğraf çekimi, kısaca Doğum Hikayesi’nde neler çekiyoruz ve doğum çekiminin aşamaları nelerdir diye merak ediyorsanız Doğum sayfamıza bakabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.