Mekan Çekimi veya Mekan Fotoğrafçılığı:

Mekan çekimi veya mekan fotoğrafçılığında en önemli unsurlar çekim yapılacak nokta ve zaman seçimidir. Doğru ışık açısıyla doğru yerden çekilen mekan fotoğrafları, mimari yapının da etkisiyle sanat fotoğraflarına dönüşebiliyor. Mekan fotoğrafçılığı saf teknik bilginin yanı sıra, mekanın insan ve doğa uzamındaki yerinin de bilinmesini ve zihin dünyasında konumlanışını bilmeyi gerektirir. Bu bilgi fotoğrafçının mekana bakış derinliğini ve açısını belirler.

Ankara’nın en iyi mekan fotoğrafçılarından Ajda Alçın, mekan üzerine yaptığı akademik ve sanatsal çalışmaların tecrübesiyle çektiği mekanların mimari özelliklerini ön plana çıkararak, mekana sanatsal bakış açısı kazandırıyor. Mekan üzerine birçok proje hazırlayan ve birçok projede yer alan Ajda Alçın, Mercedes-Benz, KentPark gibi birçok mekan çekimi gerçekleştirdi.

Mekan Çekimi – KentPark AVM

Kurumsal mekan çekimleri kapsamında 242.000 metrekarelik kapalı Ofis ve Alış Veriş Merkezi’nden ve geniş açık alandan oluşan KentPark’ın çekimlerini yaptık. Toplam 204 ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği yapan KentPark’ta, mimari yapının hayatı kolaylaştıran yapısına sanatsal bakış açısı kazandıran çekimler gerçekleştirdik.

Mekan Çekimi – Başkent Loft

Başkent LOFT’un lüks evlerinin tanıtım ve pazarlama kampanyalarında kullanılmak üzere mekan çekimlerini yaptık. Şıklığı ve ferahlığı ön plana çıkaran çekim teknikleriyle görsel olarak doyurucu fotoğraflara imza attığımız Başkent LOFT çekimlerinde, iyi ekipman ve iyi kompozisyonun yanında iyi tecrübenin güzel işler ortaya koymada önemli unsur olduğunu tekrar ortaya koyduk.

Mekan Çekimi – The Cork

Gastropub olarak hizmet veren The Cork için kurumsal kimlik oluşturma sürecinde ihtiyaç duyduğu mekan çekimlerini gerçekleştirdik.

Mekan Çekimi – KentPark OFİS

2010 yılından beri faaliyette olan KentPark’ın, yerli ve yabancı yatırımcıların ofislerinin bulunduğu KentPark OFİS’in çekimlerini yaptık. 11.000 metrekarelik alana kurulan yapının creatif iç ve dış mekan çekimleri reklam, tanıtım ve pazarlama amacıyla kullanılıyor.

Mekan Çekimi – Arckids Cafe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir