ankara düğün fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçısı olarak Ankara‘da çiftlerin özel günlerine tanık olduğumuz 2004’ten beri bir çok dış çekim yaptık ve dış çekim düğün fotoğrafçısı olarak birçok mekanda fotoğraf çekimi gerçekleştirdik.

Düğün fotoğrafçılığı özellikle Ankara’da 2004’ten önce stüdyo çekimlerinden oluşmaktaydı. Çiftleri stüdyodan dış mekanlara taşıyarak Ankara’nın ilk dış çekim fotoğrafçısı olduk.

O günden beridir düğün albümlerinde dış çekim fotoğrafları olmazsa olmaz bir konuma yükseldi. Hatta birçok çift düğün çekimlerinde sadece dış çekimi tercih edebiliyor.

Çiftlerin düğün günü programının tamamını kapsayan düğün hikayesi çekimlerinde dış çekim de mutlaka tercih ediliyor.

Dış çekim fotoğraflarını vazgeçilmez kılan en önemli unsurlardan biri gelin ve damat odaklı olması ve farklı konseptlerde çekilmesiyle de görsel bir şölen sunması.

Dış çekim için düğün gününün planlamasına ve ışığın konumuna göre en iyi zaman aralığı seçilir ve istek ve arzuya göre seçilen mekanda şık fotoğraflar çekilir.

Düğün ve dış çekim fotoğrafçısı olarak edindiğimiz tecrübelere göre en iyi dış çekim zamanlaması öğleden sonra saat 15.00 sonrası gün batımına kadar diyebiliriz. Dış çekim için çiftlerimize tavsiye ettiğimiz zaman aralığı bu saatlerdir.

Ayrıca dış çekim denilince sadece bağ, bahçe, park, sahil gibi alanlar akla gelmemelidir. Müzelerde, otellerde, kapalı mekanlarda yapılan çekimler de dış çekim olarak adlandırılmaktadır.

Düğün günü hazırlıklarını kapsayan çekimlerin yanı sıra dış çekim tercihi aynı gün veya başka bir gün yapılabiliyor.

Düğün günü çekimleri daha çok gelin-damat ve an fotoğraflarından oluşurken, dış çekimde yapılan gelin damat çekimlerinde daha çok kreatif portre çekimleri öne çıkıyor.

Bu çekimlerde kullandığımız mekan, ekipmanlar ve tecrübe sayesinde katalog çekimlerini aratmayan gelin damat pozları yakalıyoruz.

Bir fikir vermesi açısından dış çekim örneklerimize aşağıdaki galerilerden bakabilirsiniz.

Ankara konsept dış çekim

Ankara‘da en çok tavsiye edilen dış çekim fotoğrafçısı olarak kullandığımız mekanlar ve dış çekim pozları sayesinde birçok çiftimizin mutluluğu, yaptığımız çekimlerde bizi motive eden en güzel geri dönüşlerden biri.

Düğünden sonra fotoğrafçıyla kararlaştırıp yapılan dış çekimlerin en büyük avantajı, düğün gününün stresinden uzak, daha rahat ve koşturma olmadan yapılmasıdır.

Genellikle balayı sonrası yapılan bu tür çekimler çiftler açısından daha rahat geçiyor.

Konsept – Dış çekim örnekleri (Ece&Oğuz)

Konsept – Dış çekim örnekleri (Seda&Arda)

Konsept – Dış çekim örnekleri (Karışık)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir