Ankara Düğün çekimi

Ankara‘da en çok tavsiye edilen Düğün Fotoğrafçısı Ajda Alçın, profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak Ankara’nın ilk düğün hikayesi fotoğrafçısıdır. Alçın, 2005’ten beri çektiği düğün hikayeleriyle, çiftlerin en önemli günlerine tanıklık edip bu günlerini ölümsüzleştiriyor. Ankara’da düğün fotoğrafçısı arayan çiftlere Ajda Alçın FotoGrafi olarak yıllardır Ankara’nın birçok farklı mekanında yaptığımız çekimlerle hizmet veriyoruz. Çiftlerimizi en güzel gelin, damat, düğün pozlarıyla ölümsüzleştirmek için mekan seçimi dahil, her ayrıntıyı özenle düşünüyoruz.

Düğün fotoğrafçısı seçimi neden önemli?

Ankara’nın en iyi fotoğraf çekim mekanında çekim yapsanız da, hayalini kurduğunuz fotoğrafları yakalamak için mesleğinin hakkını veren biriyle çalışmanız şart. Bireylerin en mutlu ve en stresli günü diyebileceğimiz düğün günü, gelin ve damat için yolunda gitmesi gereken çok şey var. Her şeyi kontrol etmek ve organize etmek imkansıza yakın olduğu için, bazı konularda kafanızın rahat olması için iyi seçim yapmanız gerekiyor. Bu seçimlerin en önemlilerinden biri de şüphesiz fotoğrafçı.

Düğün organizasyonlarında fotoğrafçı, ciddi ve hataya yer bırakılmaması gereken bir kalemdir. Ankara’nın ilk düğün hikayesini çektiğimiz 2004’ten beri binlerce çiftin bu özel anlarını belgesel tadında fotoğraflarla kayıt altına aldık. Karanlık odada film yıkamayla başladığımız düğün hikayesi çekimlerini, zamanla teknolojinin de gelişmesiyle dijital alana taşıdık ve en iyi kareleri yakalamak için hem yeni çekim tekniklerini, hem de teknolojiyi yakından takip ettik.

Düğün fotoğrafçısı

Çiftlerin birlikteliklerini resmi ve geleneksel olarak kabul ettiklerine dair toplum önünde söz verdikleri düğün gününün kusursuz bir şekilde kayıt altına alınması için iyi ve tecrübeli bir fotoğrafçıyla çalışmaları gerekiyor. Çünkü düğün, ister kadın olsun ister erkek, hayat boyunca bir defa yapılıyor, en azından öyle umuyoruz ve telafisi olmuyor. Hal böyle olunca, fotoğraf çekimlerini kaygıya yer bırakmayan bir fotoğrafçıya emanet edip, düğünün tadını çıkarmak gerekiyor. Yoksa çiftler, düğünün kendi düğünleri olduğunun farkına bile varmadan, gün bitmiş oluyor.

Gelin ve Damat Adayına Fotoğrafçı Tavsiyesi

Hayatınızı birleştirmek istediğiniz kişiyle evlenmeye karar verdiniz ve düğün planlaması için kolları sıvadınız. Haliyle bu özel günü tarihe not düşmek için bir fotoğrafçıyla çalışmayı düşünüyorsunuz. Bunun için öncelikle ne çekmek istediğinizi kararlaştırmanız gerekiyor. Bu aşamada, kız isteme merasimi için fotoğraf ve video çekimi, nişan için fotoğraf ve video çekimi, save the date için fotoğraf ve video çekimi, düğün günü için fotoğraf ve video çekimi, dış çekim için fotoğraf ve video çekimi gibi seçenekleri önünüze koymanız ve hangisini veya hangilerini istediğinize karar vermelisiniz.

Ne çekeceğinize karar verdiyseniz ya da karar vermekte zorlandıysanız bizimle iletişime geçerek, aklınıza takılan soruları giderebilirsiniz. Biz de, mutlu olacağınız bir sonuca varmanız amacıyla planlamanız için size öneri ve tavsiyelerde bulunabiliriz.

Düğün çekimlerinin gelin damat çekimi veya dış çekim olarak adlandırılan dışarıda yapılan kısmında, gelinlerin yanlarına gelinlik altına giyecekleri rahat bir spor ayakkabı almalarını öneriyoruz.

Düğün Fotoğrafları

Ama öncesinde çiftlerimize, kendilerine iyi birer nedime ve sağdıç seçmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü düğün günü stres ve neşenizi yerinde tutacak ilk şeylerden biri de güvendiğiniz ve sizi anlayan birinin sürekli yanınızda olması.

Fotoğrafçı seçimine karar verdiğinize göre sıra hangi çekimleri tercih edeceğinize gelelim. Düğün çekimleri genellikle nişan, save the tade, dış çekim, gelin ve damat hazırlık çekimleri, tam gün çekimleri gibi farklı opsiyonlardan oluşmaktadır. Dilerseniz fikir vermesi açısından bunlara kısaca göz atalım.

Kız isteme çekimi

Kültürümüzde birlikteliklerin aileler tarafından onayı olarak özetlenebilecek kız isteme merasimi düğüne giden yolun ilk parkuru diyebiliriz. Günümüzde kız isteme merasimleri sırasında genellikle söz kesme adımı da tamamlanıyor.

Kız isteme Fotoğraf Çekimi

Aile büyüklerinin tanışıp isteme ritüelini gerçekleştirildiği bu günü ve gelin adayının damat adayına kahvesini ikram ettiği anın fotoğraflanmasını isteyen çiftler günümüzde çok yoğunlukta. Kız isteme çekimini talep eden müşterilerimiz genellikle hem fotoğraf hem video çekimini birlikte istemektedir.

Ankara Kız isteme Fotoğraf Çekimi

Bunun yanı sıra sadece fotoğraf çekimi ya da sadece video çekimi isteyen adaylar da yok değil. Kız isteme merasimi sırasında fotoğraf çekimi düşünüyorsanız, saat ve tarih belli olduktan sonra geç kalmadan iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Nişan çekimi

Kız isteme ve söz kesiminden sonra evliliğe giden ve düğünün bir provası diyebileceğimiz nişan merasimi de çiftler ve aileleri için unutulmayacak anlar barındırıyor. Kız isteme ve söz kesme merasiminden sonra aileler nişan tarihi, nişan için mekan seçimi ve karşılıklı beklentiler gibi konuları açıklığa kavuştururlar.

Ankara Nişan Fotoğraf Çekimi

Nişan ritüelinin bir bakıma başka anlamı da, hısım olacak ailelerin kaynaşması ve birbirlerini daha iyi tanıması. Düğünün bir provası olması nedeniyle de nişan merasimlerinde fotoğraf ve video çekimleri de zorunluluk haline geliyor.

Nişan çekimi için bize başvuran çiftlerimiz, o günlerini tarihe not düşmek istemelerinin yanı sıra, özellikle gelin adayının hazırladığı nişan konsepti ve nişan masasının tüm boyutuyla fotoğraflanmasını istemektedir.

Ankara Nişan Fotoğraf Çekimi

Eğlenceli ve halaylı mutlu anların olduğu gibi, duygusal anların da yoğun yaşandığı bir gündür aynı zamanda nişan günü. Bu da, o günü kalıcı hale getirmenin başka bir nedeni sadece.

Save The Date çekimi

En başta belirttiğimiz gibi kişilerin hayatında en önemli günlerden biri evlendiği gündür. Düğünün toplumdaki önemi ve yeri gördüğümüz uygulamalarla sabit iken, düğüne doğru adım adım ilerlerken hayatımıza giren yeni şeyler de yok değil. Bunlardan yakın zamanda tanıştığımız bir şey de Save The Date çekimi…

Save The Date Çekimi

Son yıllarda düğün öncesi yapılan Save The Date çekimi birçok çiftin tercihi haline geldi. Ankara‘da düğün hikayesi çekimi öncesi çoğu çiftimiz için sıklıkla yaptığımız Save The Date çekimleriyle, çiftler uzun soluklu düğün telaşı içinde kaybolmadan, evlilik öncesi keyifli bir çekimle enerji topluyor 🙂

Ankara'da save the date

Peki bu çekimler neden tercih ediliyor? Save The Date nedir? Save The Date için çekim mekanı nasıl seçilir? Save The Date çekimleri için konsept şart mı? gibi birçok soru akılları kurcalıyor.

Save The Date için konsept ve mekan seçimi?

Bildiğiniz üzere ülkemizde çiftler birliktelikleri boyunca pek profesyonel fotoğraf çekmiyor. İlişkinin en güzel dönemleri olan flört ve sonrasında birlikte geçirilen zamanlar pek hatıralarda kalmıyor. Save The Date çekimleriyle çiftler evlenmeden önceki bu birlikteliklerini de kalıcı hale getirmek istiyor.

Save The Date konsept

Save The Date, fotoğrafçılık mesleğinde kullandığımız anlamıyla düğün tarihini fotoğraf ve video, yani dijital yolla eşe dosta duyurmak olarak özetlenebilir. Kimi çiftlerimiz, yapılan Save The Date filmini düğün günü, gelin ile damat sahneye çıkmadan davetlilere izletmeyi tercih ediyor. Böylece davetliler çifti beklerken, çift de onları bir “hoş geldiniz” videosuyla selamlıyor.

Ankara Save The Date Çekimi

Save The Date çekimi için mekan seçimi tamamen çiftlerin ilgi alanlarına ve zevklerine göre seçilebilir. Yerleşik bir konsept bulunmuyor diyebiliriz. Bunun yerine çiftlerin mesleğine, ilgi alanlarına veya özlemlerine göre mekan seçimi yapılabiliyor.

Save The Date Çekimi sinema konsepti

Sahil konsepti ve vintage konseptler daha çok tercih ediliyor ancak bisiklet sürüşü için uygun alanlar, ahşap mekanlar tercih eden çiftlerimiz az değil. Kısacası müstakbel eşiniz bir futbolcu ise, dilerseniz futbol sahasında da Save The Date çekimi yapılabilir.

Düğün günü çekimleri

Ve beklenen gün geldi. Artık evlenmek ve “Evet” demek için bütün bütün badireleri atlattınız ve sıra aylardır hazırlığını yaptığınız düğün günü geldi.

ankara düğün fotoğrafçısı

Bugün de yalnız olmadığınızı size öncelikle belirtmek isteriz. Makyajcısı gelir, kuaförü gelir gider ama fotoğrafçınız tüm gün yanınızda 🙂

ankara düğün fotoğrafçısı

Düğün günü sabah yaptığınız hazırlıklarla başlayıp, düğün bitimine kadar size eşlik ediyoruz. Bu süreç zarfında geçmekte olan günün hikayesi, bir belgeselci bakış açısıyla her detayı düşünerek belgeliyoruz.

ankara düğün fotoğrafçısı

Burada çiftlerimizin tercihine göre gelin takibi veya gelin damat olarak ikili takip ile günün tüm özeti fotoğraflanıp videoya kaydedilebiliyor.

Konsept – Dış çekim

Düğün günü hazırlıkları kapsayan çekimlerin yanı sıra dış çekim tercihi de aynı gün yapılabiliyor. Düğün günü çekimleri daha çok gelin-damat ve an fotoğraflarından oluşurken, dış çekimde yapılan gelin damat çekimlerinde daha çok kreatif portre çekimleri öne çıkıyor.

ankara düğün fotoğrafçısı

Bu çekimlerde kullandığımız mekan, ekipmanlar ve tecrübe sayesinde katalog çekimlerini aratmayan gelin damat pozları yakalıyoruz.

ankara düğün fotoğrafçısı

Ankara’da evlenen çiftler, düğün günü yapılan çekimlerin yanı sıra farklı konseptlerde olabilen gelin-damat dış çekimlerini de çokça tercih ediyor.

ankara düğün fotoğrafçısı

Düğünden sonra fotoğrafçıyla kararlaştırıp yapılan dış çekimlerin en büyük avantajı, düğün gününün stresinden uzak, daha rahat ve koşturma olmadan yapılmasıdır. Genellikle balayı sonrası yapılan bu tür çekimler çiftler açısından daha rahat geçiyor.

ankara düğün fotoğrafçısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir