Yeni doğan çekimi

Doğum albümü ya da doğum hikayesi çektirmek isteyen ebeveynlerin vazgeçilmez çekimi doğum sonrası evde yapılan yeni doğan veya bebek çekimleridir.

Doğum fotoğrafı çekiminin son aşaması yeni doğan çekimidir. Her şeyin yolunda gitmesinin ardından, ailenin mutluluğu ve ev ortamında çekimin rahatlığı tüm çıplaklığıyla fotoğraflara yansır.

Bu çekimler genellikle evde yapılır ve fotoğraflarda, ailenin gündelik yaşamına yeni üyenin katılması teması işlenir. Ailenin tercihi doğrultusunda dış çekim veya stüdyo çekimi de yapılabilmektedir.

Yeni doğan fotoğrafları

Ancak sterilizasyon ve bebeğin konforu düşünülerek daha çok ev çekimleri tercih edilmelidir.

Doğum sonrası ev çekimi ne zaman yapılmalı?

Ev çekimleri genellikle bebek 7-14 gün aralığındayken yapılmalıdır. Yeni doğan ev çekim programını  aile ve fotoğrafçı birlikte yaparlar.

Doğum sonrası ev çekimleri genellikle rahat ve keyifli geçer. Doğum fotoğrafçısı ve aile arasındaki ilişki de pozitif ise ve herkes kendini rahat hissedebiliyor ise çekimler çok daha keyifli olur.

Yeni doğan çekimi

Ortamın pozitif havası ve ailenin mutluluğu bütün çıplaklığıyla fotoğraflara yansır.

Ev çekimlerinde sizin hazırladığınız ve doğum fotoğrafçısının yanında getirdiği elbise, şapka, oyuncaklar ve battaniyeler gibi aksesuarlar kullanılarak şık fotoğraflar yakalanır.

Biz çekimlerimizde cafcaflı, çok renkli aksesuarlar yerine daha minimalist olanları tercih ediyoruz. Bu aksesuarların temiz ve kaliteli olması da bebek sağlığı açısından önemlidir.

Kaliteli aksesuarlar kullanan fotoğrafçılarla çalışmak doğru bir tercih olacaktır.

Yeni doğan çekim örnekleri: